Přístrojová deska

Ve vozidlech FIAT PUNTO jsou přístroje soustředěny v přístrojové desce. Přístrojovou desku musíme demontovat například tehdy, když měníme žárovku pro osvětlení přístrojů nebo žárovku kontrolky. Jestliže jsou vadné jednotlivé přístroje, můžeme přístrojovou desku rozmontovat a přístroj vyměnit. V jiných částech popisujeme i demontáž spínače stíračů, dálkových a tlumených světel a směrových světel ve sloupku volantu.


Přístrojová deska a kontrolky – demontáž a montážDemontáž

– Od baterie odpojíme ukostřovací (–) kabel. Pozor: po odpojení dojde k vymazání obsahu elektronických paměti, jako např. chybového registru motoru nebo kódu rádia. Doporučujeme přečíst si před odpojením baterie pokyny v části Baterie – demontáž a montáž.


– Vyšroubujeme dva šrouby vlevo a vpravo vedle průhledného krytu. Potom vytáhneme přístrojovou desku kousek ven z úložného otvoru.
– Vzadu na přístrojové desce vytáhneme z přesuvné objímky náhon tachometru.
– Vzadu vytáhneme z přístrojové desky všechny elektrické konektory. Při vytahování smáčkneme pojistné svorky na konektorech. Označíme si jejich montážní polohu lepící páskou.


– Pokud je vadná nějaká kontrolka, lehce zamáčkneme objímku vadné žárovky, otočíme jí doleva a vyjmeme ji. Objímku s novou žárovkou upevníme otočením doprava.


Montáž

– Zastrčíme do přístrojové desky všechny kombinované konektory. Konektory musí zacvaknout.
– Nasuneme náhon tachometru.
– Nasadíme přístrojovou desku do otvoru a upevníme ji dvěma šrouby.
– K baterii připojíme ukostřovací (–) kabel. Případně nařídíme palubní hodiny a zadáme bezpečnostní kód rádia.Obsah

WebZdarma.cz